Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #14390, Neznámé číslo chtělo ověřit osobní údaje

Neznámé číslo chtělo ověřit osobní údaje, Podvod

28.5.2021 Podvod

Dobrý den, před hodinou mi volal někdo. Představil se jako Česká spořitelna a chtěl ověřit mé údaje. Samozřejmě jsem hovor ihned ukončila. Bylo voláno z čísla +420 704656756, má někdo z pracovníků ČS přidělené toto mobilní číslo? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

doporučuji toto ověřit přímo u České spořitelny. V případě pochybností je vždy lepší hovor ihned ukončit a nesdělovat žádné osobní údaje, neboť riziko podvodu je poměrně velké.