Odstoupení od hypotéky, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěl jsem odstoupit od hypotéky 4 dny po čerpání prostředků, které banka poslala do advokátní úschovy po 2 dnech od podpisu smlouvy. Banka mi tvrdila, že nemohu odstoupit, jelikož jsem smlouvu sjednával na pobočce a nikoliv vzdáleně, donutila mne tedy zažádat již od předčasné splacení hypotečního úvěru místo odstoupení. Učinil jsem tedy tak, ale bohužel advokátní úschova zpronevěřila prostředky od banky a prostředky doposud nenavrátila, je tomu již dnes více jak rok, musím platit každý měsíc úvěr. Hospodářská kriminálka sice vše vyšetřuje, jelikož banka podala trestní oznámení na advokátku, co měla úschovu na starosti, ale já navíc musím platit i nájem v nemovitosti, kde žiji. Jak jsem měl správně postupovat? Banka navíc vyhotovila špatně zástavní smlouvu na nemovitost a opravu již prodejce znovu podepsat nechtěl, když v tu chvíli věděl, že jsou prostředky pryč. Tak banka nemá ani žádnou jistinu. Jak mohu postupovat? Děkuji za radu.

Dobrý den,

odstoupit od hypoteční smlouvy můžete bez sankcí ve lhůtě 14 dní od podpisu smlouvy (nejednalo-li se o hypotéku na bydlení), nicméně v takovém případě jste bance povinen neprodleně vrátit načerpané prostředky (pokud peníze nevrátíte, je odstoupení od smlouvy neplatné).

Problémem byla advokátní úschova, kterou jste si vybral a do které jste směřoval půjčené peníze (které jste po zpronevěře nemohl vrátit). Náhradu škody vymáhejte po advokátní kanceláři, která Vás podvedla. Bance musíte dále splácet sjednaný úvěr. Kupující Vám nemovitost bez peněz těžko prodá.