Peníze navíc, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mám u vás hypotéku a v dubnu mám mít termín kolaudace, který bohužel nestihnu. Jde nějak tento termín posunout? Jde na stávající úvěr půjčit víc peněz? Kde se tohle dá vyřešit, na pobočce Olomouc Šantovka?

Dobrý den,

nejsme vaše banka, ale poradenský portál. O jakou banku se jedná? Jaký typ úvěru máte sjednaný - hypotéku nebo překlenovací úvěr? Jedná-li se o překlenovací úvěr, kdy momentem kolaudace a zápisem nemovitosti a bankovní zástavy do katastru dochází k transformaci na řádnou hypotéku, pak se s bankou určitě lze domluvit na prodlouženém termínu kolaudace. Ohledně peněz navíc bude záležet na výši sjednaného úvěru (doposud čerpané částky) a hodnotě nemovitosti (banka nemůže půjčit více než 90% z celkové hodnoty pozemku a stavby).