Jak rozpoznat podvodné půjčky a co dělat, když jsem už poslal peníze?

Nejlevnější půjčka od Zonky
26.11.2022 Půjčka

Dobrý den, požádal jsem o půjčku na adrese mufis-kapela.com. Zaslali mi smlouvu k podpisu, poté naskenovat zpět s podpisem. Poté mi přišel e-mail, že mám zaplatit 6500,- na účet. Viz. mail: Smlouvu o půjčce musíme nejprve ověřit u notáře. Jedná se o částku 6500 Kč, která bude použita na zaplacení kolku a poplatků notáře. Měli byste také vědět, že jakákoli žádost o půjčku vyžaduje, aby byly poplatky hrazeny předem; i na úrovni banky. Zde je platební adresa Název účtu: Eva číslo účtu: 311257516/0300 IBAN: CZ46 0300 0000 0003 1125 7516 BIC: CEKOCZPP Poznámka: Po provedení platby nám zašlete doklad o převodu. Tak jsem jim napsal, že každá seriozní společnost poplatky dopředu nevybírá, ať si to strhnou z půjčky. Myslíte, že se jedná o podvod? Co dělat, kdybych poslal peníze a půjčku od nich nedostal vyplácenou? Děkuji za odpověď či radu.

Dobrý den,

samozřejmě se jedná o podvod. Komunikaci s podvodníky ihned přerušte a žádné peníze jim neposílejte. Potřebujete půjčit peníze? Požádejte o bankovní půjčku s RPSN 6-10% (dnes si půjčíte 10 000 Kč, za rok vrátíte 11 000 Kč). Chcete se snadno a rychle dostat do exekuce a osobního bankrotu? Požádejte o nebankovní půjčku s RPSN až 3 000 % (dnes si půjčíte 10 000 Kč, za rok vrátíte 300 000 Kč). Nemalá část nabídek na nebankovní půjčky jsou podvody, viz váš případ (podvodníci z Vás jen tahají smyšlené poplatky).