Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #21363, Pojistné odvody při studiu na VŠ

Pojistné odvody při studiu na VŠ, Daně

8.5.2023 Daně

Dobrý den, studovala jsem VŠ prezenčně - to jsem v lednu ukončila a nyní studuji kombinovaně VOŠ. Do toho mám pouze brigádu (výdělek do 10 000 Kč) - platí za mě pojistné stále stát? Od srpna budu zapsaná ještě na VŠ, také kombinovaně - u VŠ vím, že forma studia nerozhoduje. Zajímá mě, jestli musím do srpna něco řešit nebo za mě sociální a zdravotní platí stát, jelikož nejsem výdělečně činná. Děkuji.

Dobrý den,

pojistné za Vás stále platí stát. Brigády - u DPP do 10 000 Kč/měsíc pojistné odvody neplatíte, u DPČ nad 4 000 Kč/měsíc ano (pojistné se počítá jen ze skutečně vydělaných peněz, nikoliv ze zákonné minimální mzdy).