Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #11877, Pokuta za mimořádnou splátku hypotéky

Jak se vypočítává pokuta při porušení smlouvy o hypotéce?

Sjednejte si hypotéku online
23.11.2020 Hypoteční poradna

Pokračování dotazu č. 11871: Dobrý den, smlouva byla podepsána 29.11. 2018, vyčíslení pokuty mi udělali k 20.12. 2020.

Dobrý den,

děkuji za doplnění. V takovém případě se domnívám, že platí zákonný strop 1% (max. 50 000 Kč) z mimořádně provedené splátky hypotéky. Doporučuji se bránit právní cestou.