Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #19735, Poslali mi výplatu na chybný účet

Poslali mi výplatu na chybný účet, Platba

10.11.2022 Platba

Dobrý den, co dělat, když účetní zaslala synovi výplatu na účet, který je v exekuci? On ji nemá. Správné číslo účtu ji dával a přesto to poslala jinam. Syn je teď bez peněz. díky nepozornosti účetní.

Dobrý den,

zaměstnavatel je povinen zasílat výplatu na dohodnutý účet (obvykle se specifikuje v pracovní smlouvě). Pokud zaměstnavatel pochybil a poslal výplatu na jiný účet, je to problém zaměstnavatele. Zaměstnanci musí být zaslána výplata řádně a včas na správný účet. Vymáhání peněz z chybného účtu si musí zaměstnavatel řešit sám.