Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #12279, Předčasné splacení hypotéky

Můžu doplatit celou částku předčasně na hypotéku u KB a jaké jsou sankce?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mám dotaz ohledně předčasného splacení hypotéky u KB. Výše HÚ 2,5 mil. Kč Datum uzavření HÚ 24.5.2007, fixace byla vždy na 5 let. Poslední fixace od 24.4. 2017 do 24.4. 2022 (na 5 let se sazbou 1,99%). Konec hypotéky 25.2. 2033 Zbývá doplatit k 25.1.2021 1.484.403,89 Kč. Chtěl bych doplatit celou částku k 25.2.2021. Je možné doplatit celou částku? A s jakými sankcemi? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

hypotéku můžete doplatit kdykoliv (bez sankce 100% ke konci fixace nebo každoročně 25% k datu výročí úvěru). Mimo tyto termíny může banka účtovat sankce. Výši poplatku za předčasné splacení hypotéky se nechte vyčíslit u KB (Zákon o spotřebitelském úvěru stanovuje limit pro sankce max. 1% ze splácené částky, max. 50 000 Kč a musí se jednat o účelně vynaložené náklady banky).