Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #14321, Překlenovací úvěr a odpočet úroků

Překlenovací úvěr a odpočet úroků, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mohu uplatnit kompletní úroky z překlenovacího úvěru, kdy účelem byla modernizace nemovitosti, kterou spoluvlastním s přímými příbuznými (rodič a sourozenec)? Dle finančního úřadu mohu uplatnit úroky ve výši, která odpovídá mému podílu, nikoliv celou částku. Podotýkám, že nemovitost trvale obývá můj rodič, já občasně. Děkuji.

Dobrý den,

jste-li účastníkem úvěrové smlouvy, nemovitost (spolu) vlastníte a využíváte pro řešení bytových potřeb svých nebo své rodiny, měla byste mít možnost si daňový základ snížit o 100% zaplacených úroků (nikoliv jen o část).