Příjem z hudby, Daně

18.1.2022 Daně

Dobrý den, jsem student a dělám hudbu (hudební produkce). Vydávám svoje skladby, které poté lidé poslouchají na platformách jako Spotify, Apple music, Youtube, atd. Za rok 2021 se mi podařilo vydělat něco kolem 200 tisíc. Pořád studuji, takže nevím jak přesně to zdanit, jelikož nejsem OSVČ a neplánoval jsem ani začínat. Zajímá mě tedy, jak tuto částku zdanit. Co jsem četl, je to asi 15%. A jak se zachovat dále? Jestli si udělat OSVČ? Díky

Dobrý den,

díky slevě na poplatníka (27 840 Kč) a studenta (4 020 Kč) nebudete platit žádné daně až do výše příjmů 212 400 Kč. Příjmy tak zahrnete do daňového přiznání, uplatníte daňové slevy a výsledkem bude nulová daň. V tomto rozsahu příjmů (kolem 200 000 Kč) se Vám ještě živnost nevyplatí, protože na daních nic neplatíte.