Dobrý den, vlastním stavební pozemek a mojí vizí je postavit na pozemku malý rodinný dům s wellness zařízením, který bude určen ke krátkodobým pronájmům. Dle stavebního zákona bude nutné stavbu realizovat a zkolaudovat jako stavbu ubytovacího zařízení, podle územního plánu toto není problém, nicméně předpokládám, že klasickou hypotéku v tomto případě nebudu moct využít. Pokud bych si brala nějaký typ podnikatelského úvěru nebo podnikatelské hypotéky, co vše se započítává do příjmů? Moje situace je taková, že pracuji v oblasti IT, mám nadstandardní příjmy aktuálně ze zaměstnání, v budoucnu není vyloučené, že přejdu v IT na práci na IČO. Aktuálně mám na IČO příjmy z jiného krátkodobého pronájmu (papírově zanedbatelné) a dále příjmy z klasického pronájmu. Posuzuje se živnostník jakožto žadatel o půjčku jen podle příjmu z jeho živnosti nebo se započítává veškerý příjem? V IT plánuji zůstat a krátkodobý pronájem domku mít jen jako příjem bokem - jaké je v této situaci nejlepší řešení?
Dobrý den,
každému žadateli o hypotéku či jiný úvěr se započítávají všechny doložitelné příjmy (ze zaměstnání, z podnikání, z pronájmu atd.). Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejlepší možné řešení.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, měl bych prosím vás dotaz ohledně insolvence. Př.: OSVČ má nepravidelný příjem, jednou píše objednávku na akci třeba za 150 000 Kč, za další 2 měsíce třeba na 200 000 Kč atd. Pokud mu soud vyměřil měsíční částku placení třeba 20 000 Kč - když osobě chodí nepravidelně tento velký obnos peněz a bude platit tuto určenou částku od soudu pravidelně a včas, může se zbytkem peněz manipulant jak chce? Co by se stalo, pokud by na úctě určenou částkou neměl a v čas by neplatil? Předem děkuji za odpověď.
Dobry den, mam problem se Sberbank, uz nekolik mesicu me sikanuje. Problem je, ze jsem byl zaregistrovan u sznamky. Ja jsem po nejake dobe ukoncil registraci a banka bez meho vedomi zacala v eurech platit seznamce a mne tvrdi, ze mi poskytla uver. Ja jsem ale o zadny uver nezadal. Je toto vubec normalni? A muzete mi poradit co mam delat?
Dobrý den, před týdnem jsem podepsal rámcovou investiční smlouvu u společnosti Investika a Moneco IS, ve které byl zakomponován vstupní poplatek, který jsem neplatil hned celý, ale měl být placen v průběhu dalších plateb. Zaplatil jsem první platbu. Avšak posléze jsem se dozvěděl, že to je velmi nevýhodné, než mi bylo prvotně oznámeno, a hodlám smlouvu zrušit. Chci se zeptat - budu muset doplácet zbytek poplatku, pokud smlouvu vypovím do 14 dnů od uzavření? A v případě že ne, tak bude mi navrácena prvotní platba (předpokládám že ne)? Děkuji za odpověď.
Dobry den, pane bankeri, prosim vas pekne, jsem tu uz podruhe, opet jsem se setkal udajnym podvodem ze zahranici. Pred tremi dny se mi stalo, ze me oslovila osoba Simeon Goido, o ktere jsem nic neslysel. Ma pry pred umrtim a na whatsapu me oslovil udajny pravnik, ze mi venuje 780 000 EUR, pokud zaplatim 400 EUR za zaplaceni cetrifikatu. Jak je mozne, ze mam na tohle stesti? Jak to delaji? A pise, ze je Francouz a jede na cviceni do Afriky :) Tohle je vazne k smichu, no povezte sam. Hezky den
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Hypoteční trh hlásí oživení. Ale jen mírné. Průměrná úroková sazba u nových hypoték bez refinancování klesla na 5,9 %. Meziměsíčně tedy o 3 setiny procentního bodu. Vyplývá to z aktuálního Hypomonitoru České bankovní asociace.
Nejvyšší za posledních 20 let. Takové jsou v posledních měsících úrokové sazby u „korunových“ hypoték. Lidé proto stále častěji uvažují o hypotečním úvěru v eurech. Získat ho je ale poměrně složité. A zdaleka ne každému se takové řešení opravdu vyplatí.
Úroková sazba do 4 %. To je hlavní lákadlo, které za posledních 12 měsíců výrazně zvyšuje zájem o úvěry ze stavebního spoření. V době, kdy se úroky u hypoték pohybují nad 6 %, nabízejí tyto půjčky zajímavou alternativu k získání potřebných peněz na bydlení.