Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #12096, Přišel jsem o byt kvůli malé nebankovní půjčce

Přišel jsem o byt kvůli malé nebankovní půjčce, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
14.12.2020 Půjčka

Dobrý den, měl jsem byt v hodnotě 1,7 mil. Kč v soukromém vlastnictví. Vzal jsem si půjčku 300 tisíc a správně splácel bez jediné chyby. Přesto mi věřitel byt prodal v dražbě s odůvodněním, že jsem nesplnil podmínku vinkulace. Ano, nesplnil, protože se mi v pojišťovně vysmáli, že se to na takové případy nevztahuje. To jsem mu také písemně sdělil ihned na počátku splácení. Neodpověděl a nechal mě splatit 2/3 úvěru. Pak jsem o ten byt přišel. Tady všude tu, že vinkulace se týká jen pojistek. Tak měl na to vůbec právo? Spor leží u rozhodce už 6 let a nic se neděje. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

před nebankovními půjčkami neustále varuje nejen naše bezplatná finanční poradna, ale taktéž ČOI a ostatní organizace pro ochranu spotřebitele. Cílem většiny nebankovek je připravit dlužníka o nemovitost nebo ho dostat do doživotní exekuce. Proto poskytovatelé nebankovních půjček dávají dlužníkům na první pohled nesmyslné podmínky, jejichž nesplnění je ovšem tvrdě sankcionováno (pokuty, prodej nemovitosti v zástavě, atd.). Již před 6 lety jste se měl bránit soudní cestou, rozhodce Vám určitě nepomůže (často se jedná o spřízněnou osobu s poskytovatelem půjčky).