Je možné prodat byt 2kk, kterým ručíte za hypotéku na byt 3+1, a koupit za něj menší?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat - máme byt 2kk, kterým ručíme za hypotéku na byt 3+1. Pokud bychom chtěli tento byt 2kk prodat a koupit za něj menší (1kk nebo 1+1), je to možné? Případně po jak dlouhé době od chvíle, kdy jsme začali čerpat hypotéku? Hypotéku momentálně čerpáme od února 2022, takže je to opravdu jen dotaz ze zajímavosti. Ve smlouvě jsme bohužel toto info nedohledala. Děkuji

Dobrý den,

byt v zástavě je možné prodat jen se souhlasem banky. Pokud by prodejem nedošlo k umoření hypotéky (za příjem z prodeje si chcete koupit jiný byt?), požadovala by banka jinou adekvátní zástavu (např. nově kupovaný byt - pokud by hodnota nového bytu byla dostatečná). Doporučuji vše konzultovat s bankou.