Jak udat podíl na domě při prodeji jednoho pokoje v bytě?

Sjednejte si hypotéku online
18.1.2020 Reality

Dobrý den, bydlím v bytě o velikosti 3+1, byt je součástí domu, kde je 6 bytů v podílovém vlastnictví. Byt máme se sestrou, já 3/4, sestra 1/4. Prodáváme sousedovi jeden pokoj, chtěla bych se zeptat, zda v kupní smlouvě musí být u nás jako prodávajících uvedeno kromě nacionálů také přesné vyměření našich podílů na domu, přestože se jedná pouze o prodej jednoho pokoje, nebo postačí pouze základní údaj, tedy že jsme výlučnými vlastníky podílu na tomto domu. Vzhledem k tomu, že budeme požadovat vklad do katastru nemovitostí, kde tyto údaje jsou k dispozici, si chci toto raději ověřit. Děkuji Vám za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

prodej pokoje sousedovi má mnoho různých řešení a spíše bych zde doporučil vyhledat odbornou právní pomoc. Je-li byt vymezen a zapsán v katastru jako samostatná jednotka, pak můžete prodat sousedovi podíl na této jednotce nebo tento pokoj přičlenit k sousednímu bytu sepsáním prohlášení vlastníka, kde by došlo k novému vymezení bytových jednotek.