Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #7315, Prodej nemotosti zatížené hypotékou

Prodej nemotosti zatížené hypotékou, Reality

Sjednejte si hypotéku online
13.8.2019 Reality

Dobrý den, chci se zeptat jak to chodí, když jsme s přítelem koupili byt. Byt je v osobním vlastnictví. Je zatížen hypotékou. Fixace je 7 let. Přemýšlíme ale o koupi domu, protože byt je nám po příchodu potomka malý. Dá se to nějak řešit? Existuje nějáký postup jak by se to dalo udělat? Děkuji za rady.

Dobrý den,

možných řešení je několik. Můžete byt zatížený hypotékou prodat a hypotéku převést na kupujícího či ji jednorázově doplatit z utržených peněz. Nebo můžete byt pronajímat, z nájmu splácet hypotéku na byt a vzít si novou hypotéku na RD. Doporučuji kontaktovat naše specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky, kteří Vám všechny varianty propočítají a doporučí nejvhodnější řešení.