Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #7315, Prodej nemotosti zatížené hypotékou

Prodej nemotosti zatížené hypotékou, Reality

V

Dobrý den, chci se zeptat jak to chodí, když jsme s přítelem koupili byt. Byt je v osobním vlastnictví. Je zatížen hypotékou. Fixace je 7 let. Přemýšlíme ale o koupi domu, protože byt je nám po příchodu potomka malý. Dá se to nějak řešit? Existuje nějáký postup jak by se to dalo udělat? Děkuji za rady.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

možných řešení je několik. Můžete byt zatížený hypotékou prodat a hypotéku převést na kupujícího či ji jednorázově doplatit z utržených peněz. Nebo můžete byt pronajímat, z nájmu splácet hypotéku na byt a vzít si novou hypotéku na RD. Doporučuji kontaktovat naše specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky, kteří Vám všechny varianty propočítají a doporučí nejvhodnější řešení.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Vteřina nepozornosti vás může stát statisíce. Připravte se na ni s pojištěním odpovědnosti za škodu

Vteřina nepozornosti vás může stát statisíce. Připravte se na ni s pojištěním odpovědnosti za škodu

20.11.2019, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Stačí vteřinka nepozornosti. Neposypaný chodník před domem. Chyba v daňovém přiznání, které děláte pro klienta. A před škodou za statisíce nebo dokonce i miliony korun už vás nic nezachrání. Existuje ale jednoduchý způsob, jak se na ni připravit. Jmenuje se pojištění odpovědnosti.

Horší než Uganda nebo Tádžikistán. Česko je ve vyřízení stavebního povolení mezi nejhoršími

Horší než Uganda nebo Tádžikistán. Česko je ve vyřízení stavebního povolení mezi nejhoršími

18.11.2019, Reality, Autor: Marek Hadač

Uganda, Tádžikistán, Moldávie, Kyrgyzstán nebo například Tanzanie. To jsou jen některé státy, ve kterých je vyřízení stavebního povolení jednodušší než v České republice. Podle nedávno zveřejněné zprávy Doing Business 2020 je před Českem hned 156 zemí světa. Naše republika tak patří mezi třicítku nejhorších.

KB nabídne jednodušší evropský obchod přes we.trade

KB nabídne jednodušší evropský obchod přes we.trade

17.11.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Spojení s we.trade plánuje Komerční banka v příštím roce. Poslední dobou jsme ze všech stran konfrontováni nepříznivými zprávami o nastupující hrozbě ekonomické recese a s tím souvisejícím ochlazením průmyslové produkce ve státech závislých na exportu. V takovém období nabývají na významu otázky, jakým způsobem si zajistit zaplacení zakázky. 

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

PB

#8093, Vklad hotovosti na účet, Běžný účet, 21.11.2019

Dobrý den, zajímalo by mě, u kterých bank lze na běžný účet vložit hotovost ve výši 500 000 Kč na pobočce a u kterých nikoli.

Dobrý den, peníze ve zcela libovolné výši můžete vložit na všech hotovostních pobočkách všech bank (pouze několik málo bank provozuje bezhotovostní pobočky, kde od Vás vklad na účet nepřijmou).

FP

#8092, Nákup a prodej pozemku, Daně, 21.11.2019

Dobrý den, pokud jsem koupil v letošním roce stavební pozemek a zároveň ho letos ještě prodám (bude převedeno na katastru) a rozdíl příjmu a výdajů na tento pozemek následně použiji ještě letos jako úhradu jedné zálohové faktury developera, který mi staví na základě budoucí kupní smlouvy rodinný dům a který koupím a přestěhuji se do něj až příští rok, je možné uplatnit osvobození od daně z příjmu? Děkuji

Dobrý den, osvobození od daně z příjmu (15% ze zisku) zde možné není, neboť jste nesplnil podmínku, kdy mezi nákupem a prodejem musí uplynout min. 5 let (nebo musíte v nemovitosti min. 2 roky bydlet). Jak se ziskem z prodeje naložíte už na placení daně vliv nemá (i kdybyste dal třeba celý zisk na charitu, daň zaplatit musíte).

P

#8091, Benefity, Exekuce a insolvence, 20.11.2019

Dobrý den, od zaměstnavatele dostávám jednou za rok benefit ve formě flexipassů (12 000 Kč) jako příspěvek na dovolenou, kulturu, sport, zdraví - jedná se o poukázky. Tyto mi budou zůstávat? Děkuji 

Dobrý den, bude záležet na důslednosti insolvenčního správce, zda-li po Vás tento materiální příjem bude chtít vydat či nikoliv.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8000 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR