Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #13337, Prodej nemovitosti a podpis zástavní smlouvy

Prodej nemovitosti a podpis zástavní smlouvy, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co znamená podpis zástavní smlouvy. Co se bude dít pro mě coby prodávajícího, když kupující, který si bere barák na hypotéku, přestane platit a já u té banky budu mít podepsanou tu zástavní smlouvu. Myslela jsem, že když se bere hypotéka, tak se barák přepisuje na banku a dokud kupující nebude mít zaplaceno, tak je to banky. Mockrát děkuji.

Dobrý den,

kupovanou nemovitost nabývá do osobního vlastnictví kupující (nikoliv banka). Banka má k nemovitosti pouze zapsané zástavní právo. Když dlužník přestane splácet, banka nemovitost prodá. Vy coby prodávající podepisujete zástavní smlouvu proto, že nyní je nemovitost stále ve vašem vlastnictví. Zástavní smlouvu též podepisuje kupující coby budoucí majitel nemovitosti.