Promlčení výživného a dluhů, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, ráda bych se zeptala na následující. Synovi bylo soudem vyměřeno výživné 2 500 Kč a to od 20.8.2009 - neplatil je. Bývalá snacha si od nás (jeho rodičů) půjčila úhrnem 218 000 Kč, které nám nikdy nesplatila s odkazem, že náš syn dluží na výživném částku 212 500 Kč. Na syna začal částku 2 500 Kč měsíčně platit od dovršení jeho věku 18 roků a platí stále přímo na jeho účet. Můj dotaz zní. Jak je to v tomto případě s promlčením výživného, co by tedy bývalá snacha mohla teď požadovat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obecná promlčecí lhůta činí 3 roky, tedy v nejhorším možném případě může Vaše snacha po synovi vymáhat výživné za posledních 36 měsíců (36 x 2 500 = 90 000 Kč), pokud dosáhl syn Vašeho syna věku 18 let nyní. Pokud Váš vnuk dosáhl plnoletosti dříve, suma se snižuje (bylo-li to více než před 3 lety, pak není možné vymáhat již nic).