Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #10923, Prověřování příjmů a výdajů

Prověřování příjmů a výdajů, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, při žádosti o hypotéku banka prověřuje výši mých příjmů a také výdajů. Příjmy chápu, že se určují průměrně za 3 (příp. více měsíců - dle banky). Jak se prověřují výdaje? Zjišťuje se podle výpisů z běžného účtu? Nebo je metoda jiná? Díky za odpověď.

Dobrý den,

v žádosti o hypotéku sice vyplňujete informaci o průměrných výdajích a banka má k dispozici výpisy z Vašeho běžného účtu, nicméně obvykle banky vychází z tzv. normovaných nákladů na živobytí/osobu (posuzuje se, vůči kolika osobám máte vyživovací povinnost - děti, manželka). Na splátky všech úvěrů můžete vynakládat max. 45-50% svých příjmů. Banky tedy detailně zkoumají výši vašich splátek za další úvěry (BRKI, NRKI). Doporučuji případně prostudovat podmínky hypotéky.