Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #17153, Puašální daň pro OSVČ vedlejší

Puašální daň pro OSVČ vedlejší, Daně

5.3.2022 Daně

Dobry den, mam takovu sitiuaci. Od unora mam OSVC v pausalnim rezimu. Ted jsem dostal dobru nabidku prace ale na HPP. Muzu zustat OSVC v pausalnim rezimu nejakym zpusobem? Pokud zustanu OSVC ale ne v pausalnim rezimu, kdo odvadi soc. a zdravotni? Zamestnavatel nebo ja sam? Dekuji

Dobrý den,

režim paušální daně mohou využívat jen OSVČ hlavní. U zaměstnanců je vždy OSVČ činností vedlejší (jsou-li příjmy ze zaměstnaneckého poměru min. ve výši minimální mzdy). Za zaměstnance platí odvody zaměstnavatel. Příjmy z OSVČ vedlejší je však třeba nadále danit a platit z nich též odvody.