Jak správně rozdělit spoluvlastnictví nemovitosti při oddělených úvěrech na rodinný dům?

Sjednejte si hypotéku online

Pokračování dotazu č. 10811: Dobrý den, oba máme podíl na RD a úvěr každý zvlášť. Spoluvlastnictví není rozděleno na bytové jednotky. Děkuji

Dobrý den,

děkuji za doplnění. Banky u hypoték vyžadují zapsané zástavní právo k nemovitosti v prvním pořadí, tedy ručíte-li za jednu nemovitost dvěma úvěry u jedné banky, Vašemu bratrovi jiné banky refinancování neposkytnou (to byste museli změnit banku oba).

Do budoucna by bylo nejlepší rozdělit RD na bytové jednotky tak, aby každý byl majitelem své bytové jednotky. Pak byste mohli lépe disponovat se svým výhradním majetkem (každý by mohl mít hypotéku u jiné banky, atd.).