Jak postupovat při přechodu na hypotéku s nižším úrokem a vysokým poplatkem za předčasné splacení?

Sjednejte si hypotéku online
22.11.2020 Hypoteční poradna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak dál postupovat v situaci, kdy mam hypotéku s vysokým úrokem a chci odejít za lepším úrokem. 24 měsíců od podpisu smlouvy uplynulo a UniCredit Bank mi vyčíslila poplatek za předčasné splacení ve výší 52 000 Kč. K dotazu, že mohou účtovat náhradu 1% nebo max. 50 tis. mi bylo sděleno, že to platí jenom při podeji (mám to takhle formulované i ve smlouvě). Jak je to tedy s účelně vynaloženými náklady a s tím co vyčíslili?

Dobrý den,

strop pro sankce ve výši max. 1% z předčasně splácené částky (max. 50 000 Kč) platí pro všechny účelové úvěry na bydlení, které byly podepsány po 12/2016 a od podpisu uplynulo min. 24 měsíců. Kdy přesně jste hypotéku podepisovala?