Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #8212, Refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky, Hypoteční poradna

L

U nových hypoték a u hypoték s refixací od roku 2017 (nový zákon), lze tedy úvěr refinancovat u jiné banky bez větších postihů než tomu bylo předtím? Děkuji

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

ano, sankce jsou nyní obecně nižší než dříve. Hypotéku můžete refinancovat vždy bez sankcí k datu výročí fixace. Mimo výročí Vám banka může účtovat náklady, které má s Vaší refixací spojené. ČNB v letošním roce dovysvětlila, co lze považovat za účelně vynaložené náklady (mnoho položek zamítla). V praxi tak dnes mnoho bank účtuje sankci pouze v řádu tisíců korun.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Hypotéky odstartovaly rok zdražováním. Banky tím testují trh

Hypotéky odstartovaly rok zdražováním. Banky tím testují trh

29.1.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Jedna až dvě desetiny nahoru. Takovým způsobem zvyšují úroky u hypoték některé banky. Jen v první půlce ledna se k tomu odhodlali čtyři poskytovatelé a pokračovali tak ve zdražování z loňského prosince. Naopak do zlevnění se bankám příliš nechce.

Investiční životní pojištění může přijít o státní podporu. Kvůli žalobám od klientů

Investiční životní pojištění může přijít o státní podporu. Kvůli žalobám od klientů

27.1.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Sleva na dani až 3 600 korun ročně. Taková je jedna z hlavních výhod investičního životního pojištění. Nyní ale hrozí, že o ni přijde. Někteří poslanci ji chtějí zrušit kvůli špatné pověsti tohoto produktu. Peníze, které by tím stát ušetřil, by se mohly přesunout na podporu stavebního nebo penzijního spoření.

Daň z příjmu za rok 2019

Daň z příjmu za rok 2019

25.1.2020, Daně, Autor: Petr Jermář

Letos se díky růstu minimální mzdy zvýšila daňové sleva za školkovné. Kdo, kdy a kam je povinen podat přiznání k dani z příjmu za rok 2019? O jaké položky je možné snížit daňový základ?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

VA

#8756, Odvolání daru a insolvence, Exekuce a insolvence, 29.1.2020

A dá se po 4 letech insolvence vyjmout dárce? Děkuji

Dobrý den, odvolání daru je možné, nicméně stále musíte plnit podmínky insolvence pro zdárné ukončení osobního bankrotu (např. splatit min. 30% dluhů nebo měsíčně splácet min. 2 200 Kč - dle podmínek, které byly stanoveny pro váš osobní bankrot). Dobře si tak vše spočítejte, zda i s příjmem bez darů zvládnete tyto podmínky plnit. 

Z

#8755, Exekuce a blokace účtu, Exekuce a insolvence, 29.1.2020

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné, aby exekutor zablokoval můj účet, když si přítel s exekucí nechá zasílat výplatu na můj účet. Jelikož někde právníci tvrdí že nemohou někde zas tvrdí že mohou. Jak to je? Děkuji

Dobrý den, v praxi tato situace probíhá následovně: 1) exekutor účet zablokuje 2) majitel účtu podává vylučovací žalobu na své peníze a dlužník na své peníze, které pocházejí z nezabavitelného minima po výplatě 3) po mnoha měsících úředního vyřizování bývá účet odblokován Proto zasílání dlužníkovy výplaty na Váš účet nemohu doporučit, neb tím sebe i jeho dostanete na dlouhé měsíce do problémů. Řešením by byl institut chráněného účtu pro dlužníky v exekuci či insolvenci, jenže ten v ČR bohužel chybí.

VA

#8754, Insolvence a nezabavitelné minimum, Exekuce a insolvence, 29.1.2020

Pokračování dotazu č. 8 753: A těch 10 107 Kč by mi mělo zůstat i kdybych si třeba vydělala o nějakou stokorunu více?

Dobrý den, nikoliv, nejedná se o fixní částku, pokud si vyděláte více, zůstane Vám více (a naopak pokud si vyděláte méně, zůstane Vám méně). Nezabavitelné minimum se vždy počítá z aktuální čisté mzdy. Teprve z výdělku nad 28 000 Kč by šlo dále vše na insolvenci.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8700 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR