Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #18841, Refinancování půjčky a splátkové prázdniny

Refinancování půjčky a splátkové prázdniny, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
19.8.2022 Půjčka

Dobrý den, ráda bych se zeptala, neuvážením jsem nastavila u svého úvěru splátkové prázdniny, které poté nešlo zrušit. Pár týdnu na to jsem žádala o změnu banky a převod úvěru s běžným účtem z důvodu lepších podmínek i úroků, které mi jiná banka nabídla. Bohužel mi žádost zamítli. Nebyl mi řečen přesný důvod ale prý to mám zkusit za 3 měsíce. Může být tím důvodem zmíněné splátkové prázdniny nebo to, že jsem nejprve žádala svou banku o snížení úrokové sazby? Pro tento účel si taktéž vypracovali žádost o refinancování. Má smysl tedy žádat za pár měsíců znovu o změnu banky či s tím již nic neudělám? Přeplatek na současném úvěru pro bydlení je extrémní. Předem Vám děkuji.

Dobrý den,

nová banka vaši žádost o refinancování půjčky zamítla pravděpodobně z důvodu splátkových prázdnin (žádostí o splátkové prázdniny de facto vysíláte signál "nestíhám splácet").