Darování peněz mezi účty: Možnosti, povinnosti a důkazní břemeno při rozvodu

Dobrý den, jsem ženatý, právě se ovšem pohybujeme na hranici rozvodu. Rodiče mi chtějí darovat peníze. Je možno darovat peníze z účtu na účet? Je třeba aby příjemce zřizoval k této operaci nový účet? Pokud dojde k rozvodu, jak se bude prokazovat, jestli jsem utrácel společné peníze či peníze z daru? Musí darovací smlouvu potvrzovat notář? Děkuji.

Dobrý den,

při rozvodu dochází k dělení majetku v SJM. Výlučné dary a dědictví nespadají do SJM. Za normálních okolností by stačilo, aby Vám rodiče převedli peníze na účet, nicméně s přihlédnutím k probíhajícímu rozvodu doporučuji vše smluvně podchytit (darovací smlouva a převod peněz na nově zřízený účet, kde by neprobíhaly žádné operace). Vůbec nejlepší by bylo s darem počkat na ukončení rozvodu.