Splácím kreditku, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, měl jsem tady dotaz už dříve, tak bych chtěl jenom podat navazující otázku. Půjčil jsem si 20 000 Kč z kreditní karty. Byl mi udělen splátkový kalendář a každý měsíc splácím 600 Kč. Se splátkami nemám problém a každý měsíc posílám stanovenou splátku. Chtěl bych se zeptat, jestli se hodnotí půjčení peněz z kreditní karty (pokud vše řádně splatím ve stanoveném termínu) negativně vzhledem k hypotéce, kterou bych si chtěl v budoucnu vzít. A jsem veden v registru dlužníků i po splacení? Děkuji za pomoc.

Dobrý den,

dluh na kreditní kartě se Vám neustále úročí poměrně vysokým úrokem (20-25%). Zapomeňte na splátkový kalendář a celých 20 000 Kč vraťte co nejdříve (u kreditní karty můžete libovolnou část úvěru splatit kdykoliv - naopak je velmi žádoucí, abyste celý svůj dluh vyrovnal v rámci bezúročného období).

Pozitivní úvěrová historie Vám přidá plusové body při žádosti o hypotéku. Záznam o Vašem úvěrů zůstává v registrech i po doplacení dluhu a banky k němu přihlížejí dalších 4-5 let.