Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #14268, Společná hypotéka na stavbu domu

Můžeme být oba vlastníky budoucí nemovitosti při hypotéce, i když je pozemek jen přítele?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, rádi bychom si vzali s přítelem hypotéku na výstavbu domu. Chtěla bych se zeptat, zda je při hypotéce možné, abychom byli vlastníky budoucí nemovitosti oba, když bude smlouva na oba dva a oba budeme platit stejnou výši splátky, i když je pozemek, kterým se i ručí a na kterém se bude i stavět jen přítele. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

stavba je nedílnou součástí pozemku (pozemek i stavba mají stejné majitele). Před stavbou a čerpáním hypotéky se tak s přítelem musíte dohodnout, v jakém poměru budete celou nemovitost (pozemek a stavbu) vlastnit. Doporučuji naše články Partnerská hypotéka a Hypotéka na stavbu.