Společný účet, dědictví, Osobní a rodinné finance

Chceme si s přítelkyni zřídit společný účet se stejnými dispozičnimi právy, aby až jeden z nás zemře, mohl ho nadále ten druhý uživat a nemusel se rušit nebo jít do dědického řízení. Děkuji!

Dobrý den,

společný účet s stejnými právy pro oba majitele (ne jeden majitel,druhý disponent) nabízí pouze 2 banky (mBank, UniCredit Bank) z celkovým více než 30 bank. Problémem jsou právě ony právní komplikace v případě úmrtí jednoho z majitelů účtu, kdy se druhý z majitelů nemusí ke svým penězům během dědického řízení dostat.

To nejlepší, co pro svoje "rodinné finance" můžete udělat je, že budete mít s přítelkyní každý svůj účet a sepsanou závěť u notáře (když se jednomu něco stane, dědí druhý 100%). Vedení účtu včetně všech transakcí a bez podmínek dnes nabízí mnoho bank, nic to nestojí. Equa bank, Air Bank, Fio banka.