Svěření dcery do péče, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, mám v péči dceru 17 let. Mám s manželem společnou insolvenci. S posvěcením OSPOD bude bydlet dcera s přítelem. Na dceru beru alimenty, mám měsíční úlevy na daně a počítá se mi mezi vyživované osoby. Výživné od otce ji budu dávat. 1) Musí se nějak stanovit ještě výživné, které ji budu platit já, když se mnou nebude bydlet nebo to je nějak o dohodě? 2) Můžu dál mít měsíční úlevy na dítě na 3) Bude se mi dcera počítat dál mezi vyživované osoby? Mockrát děkuji

Dobrý den,

jestli všemu správně rozumím, tak Vy máte dceru svěřenou do své péče, otec Vám platí alimenty, ale dcera svěřená do Vaší péče bydlí nyní s Vaším novým partnerem, který ale s Vámi nebydlí - ano?

Vůči dceři máte nadále vyživovací povinnost (počítá se mezi vyživované osoby). Co prosím přesně myslíte "s posvěcením OSPOD"? Je dcera nadále ve vaší péči nebo v péči vašeho nového přítele? Proběhlo soudní jednání? Jedná se o péči výlučnou, střídavou nebo společnou? (tyto věci nejsou o dohodě, u nezletilé osoby vždy rozhoduje soud) Jak prosím vypadá vaše soužití s novým přítelem, kdy dcera svěřená do Vaší péče bydlí s Vaším novým přítelem, který není otcem a nebydlím s Vámi? Máte prosím společnou domácnost?