Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #18597, Údaje pro platbu do zahraničí

Údaje pro platbu do zahraničí, Platba

26.7.2022 Platba

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o pomoc. Musím poslat platbu do zahraničí s těmito údaji, ale nerozumím tomu. Prosím Vás o pomoc. Děkuji.

  • BANK NAME: REVOLUT
  • IBAN: LT503250072929748608
  • BIC SWIFT CODE: REVOLT21
  • Beneficiary: Jerry John

Dobrý den,

jde o údaje nutné pro provedení zahraniční platby. Zatímco u tuzemských plateb zadáváte číslo účtu, u plateb do zahraničí zadáváte číslo účtu v mezinárodním formátu (IBAN) a případně další údaje (BIC/SWIFT, jméno příjemce platby, atd.).

Před odesláním platby do zahraničí si Vás ještě dovolím upozornit, abyste velmi dobře zvážila, komu a za co platíte? Jestli se nejedná o nějakou zálohu na výhru, půjčku, či podobně? Komunikace se zahraničím s podobnými přísliby často má podvodný základ a vede jen ke ztrátě odeslaných peněz.

Pokud už se rozhodnete finálně zaplatiti, tak pro nejnižší poplatky využijte SEPA platbu (EUR platba s nízkým poplatkem). Jinak se vám může stát, že banka vám za zahraniční platbu vyúčtuje fixní poplatek v řádu několika stokorun.