Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #9697, Vklad na katastr a souběžné řízení

Vklad na katastr a souběžné řízení, Reality

Sjednejte si hypotéku online
13.4.2020 Reality

Dobry den, prodavame byt, od 1/4 bezi rizeni na katastralnim uradu, navrh na vklad zastavniho prava. 30/3 byla podepsana kupni smlouva, nasledne slozeny penize kupijicich, v temze tydnu banka poslala penize z hypoteky, vse do advokatni uschovy. Advokat ze poda navrh na vklad dle KS dne 8/4 Rikal, ze to nevadi a obe rizeni navrh na vklad zastavniho prava a navrh na vklad vlastnickeho prava dle KS pobezi soucasne. Kdyz se podivam na cislo pripadu, je tam i poznamka, ze 20 dni KN nesmi povolit vklad, tak se chci zeptat, obe rizeni tedy nepobezi soubezne a druhe rizeni, ze bylo podano 8/4 se tedy nebere? Pocita se 20 dni pro rizeni zastavniho prava a dalsich 20 dni rizeni vlastnickeho prava, tedy celkem min. 40 dni a pan advokat nam to tedy rekl spatne? S tim souvisi potom posledni krok - kdy nam advokat prevede penize a soucasne terminy stehovani novych majitelu. Jejich predstava, ale i dle zprav advokata obe rizeni budou probihat ruka v ruce, ale mne to na zaklade poznamky KU vychazi na rizeni min. 40 dni, takze kupujici se nemuzou koncem dubna stehovat. Dekuji vam za vysvetleni.

Dobrý den,

obě řízení mohou běžet současně a každé řízení má svoji lhůtu 20 dní, během kterých katastr nesmí provést záznam. Dle vytíženosti KN pak je provedení záznamu obvykle do týdne. Celkem tak jedno řízení zabere průměrně měsíc. Provedení vkladu zástavy tak čekejte koncem dubna a vklad vlastnického práva začátkem května.