Kde vybrat € kartou Spar Kasse v Brně a okolí?

10.1.2020 Běžný účet

Pokračování dotazu č. 8490: Děkuji za odpověď, ale přesto bych rád zjistil, kde vybrat € kartou Spar Kasse, mám účet v Německu a kartu užívám k běžným transakcím v obchodech, ale občas bych potřeboval vybrat € v hotovosti, kartou Spar Kasse například v Brně. Bydlím u Boskovic a jezdit pro výběr do SRN není ekonomické. Euronet mi dá € ale pouze kartou české banky. Děkuji

Dobrý den,

bankomaty Euronet standardně fungují pro všechny platební karty (vydané v ČR i v zahraničí). Nefunguje-li Vám zde karta německé Spar Kasse, jedná se o omezení na straně banky. Další možností jak vybrat eura hotově v ČR je převod peněz z Německa na běžný účet banky Creditas a následný výběr valut na pobočce (vše bez poplatků). Jiné bankomaty pro výběr eur v ČR nenajdete, neb tuto službu téměř nikdo nepotřebuje a nevyužívá (i z turistů málokdo potřebuje v ČR vybrat eura, když se zde platí korunami).