Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #5260, Výběr peněz ze zahraničního účtu

Jak si vybrat peníze z cizího účtu bez špatného kurzu v bankomatu?

7.10.2018 Běžný účet

Dobrý den, potřeboval bych pomoct. Vrátil jsem se ze zahraniční práce. Na účet který jsem v dané zemi založil mi přišly peníze (Eura) až po mém odjezdu. A teď když si ty peníze chci vybrat, nabízí mi to velice špatný kurz v bankomatu. Chtěl bych se proto obrátit o pomoc, kde si dané peníze z toho účtu bez nějakých špatných kurzů vyzvednout. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

peníze ze zahraničního účtu si přepošlete na český korunový účet. Banka cizí měnu převede na CZK svým kurzem ze dne připsání platby. Následně peníze vyberete bez poplatku a dalších přirážek ze kteréhokoliv bankomatu. Doporučuji běžný účet od Equa bank nebo Air Bank (dobrý kurz, nízké poplatky za příchozí zahraniční platby a vedení účtu a tuzemské transakce zcela zdarma).