Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #4999, Výběr z bankomatu v zahraničí

Jak si vypočítat náklady na výběr z bankomatu v zahraničí při studiu v Taiwanu?

7.8.2018 Banka

Dobrý den, rád bych se zeptal ohledně výběru v zahraničí, konkrétně v Taiwanu. Jedu tam na min. půl roku kvůli studiu a účet mám momentálně u Monety. Každopádně si chci založit ještě druhou kartu, abych nevybíral se svoji osobní kartou, kde mám veškeré úspory. Mohli byste mi, prosím, vysvětlit, jak bych si předem mohl vypočítat kolik mi bude stát výběr při zhruba 18K měsíčně? Bude převod vypadat tak, že se nejdříve převede na Eura a pak teprve na taiwanský dolar? Přemýšlel jsem také o Revolut kartě, ale vzhledem k tomu, že mají výběry zdarma pouze do 4500,-/měsíc, a pak s 2% poplatek, tak nevím zda-li se to stále vyplatí. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

je to přesně tak, jak jste sám popsal. U exotičtějších měn dochází nejprve k převodu na EUR nebo USD a následně ke druhé konverzi na místní měnu. Při cestách do zahraničí určitě doporučuji mít s sebou 2 platební karty, abyste při nenadálé události/ztrátě jedné karty nezůstal bez peněz. V hlavním městě budete většinu výdajů platit kartou, hotovost přijde ke slovu především mimo Taipei. Nicméně platby kartou (CZK/TWD) bohužel také nebudou ušetřeny dvojí konverze.