Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #4932, Výměna neplatných bankovek

Kde mohu vyměnit neplatné norské koruny během poznávacího zájezdu do Norska?

20.7.2018 Banka

Dobrý den, v srpnu jedu do Norska a zjistila jsem, že mi směnárna dala 2 dvousetkorunové bankovky norských korun, které již neplatí. Dají se v každé bance v Norsku vyměnit? Jedu na poznávací zájezd s cestovní kanceláří.

Dobrý den,

přijde na to, jak dlouho jsou bankovky neplatné. Banky mají obvykle povinnost měnit bezplatně neplatné bankovky jen několik málo let po datu skončení jejich platnosti. Starší neplatné bankovky mění pouze jejich emitent (centrální banka). A plánovat si výlet na pobočku tamější centrální banky není nic, čím byste si chtěla kazit dovolenou.