Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #14760, Web nebankovní půjčky je nedostupný

Web nebankovní půjčky je nedostupný, Půjčka

M

Dobry den, mel jsem pujcku tando, pres jejich web byla platba byla vzdy k 9. v mesici, ale ted stranky nefunguji a ani me nikdo neurguje, tak jak tomu vzdy bylo. Nevite co se s touto spolecnosti stalo nebo zda se da dohledat jestli nefunguji pod jinym nazvem? Mam u nich dluh a bojim se ze se neozvou a pak budou chtit nesmyslne velke uroky ze jsem neuhradil vcas. Ale ono se neda ani kam zaslat splatka. Dekuji za odpoved.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

důrazně doporučujeme se vyhýbat takto neseriozním poskytovatelům úvěrů, kteří jsou při pádu webu nedohledatelní. Teď pravděpodobně ani nevíte, komu a kolik vlastně dlužíte. Na každou půjčku máte mít řádnou úvěrovou smlouvu s jasně definovaným splátkovým kalendářem a číslem účtu pro zasílání splátek. 

Tando Financial a.s. je v českém obchodním rejstříku od roku 2019 právoplatně zapsanou firmou. Jejím akcionářem je společnost s.r.o. z Velké Británie a členové orgánu jsou rovněž občané spojeného království. 

Web tohoto poskytovatele nebankovních půjček nemůže najít a zobrazit data. Chyba webu ale neznamená, že by tento poskytovatel ztratil evidenci, nebo uzavřené smlouvy. Podstatné pro vás je, že společnost se nepřejmenovala a z právního pohledu je funkční. A vy tedy stále dlužíte podle smlouvy dosud neuhrazené splátky. Číslo účtu na které máte hradit splátky by mělo být uvedené ve Smlouvě o nebankovní půjčce. Alternativně se můžete zbavit dluhu jeho složením do notářské nebo soudní úschovy.

Obávám se, že ve svém dotazu jste vystihnul podstatu problému. Společnost Tando může kdykoliv v budoucnu přijít za dlužníkem (Vámi) a vyžadovat splacení nepromlčeného dluhu - jistiny, úroků i sankcí za pozdní splacení! V případě neuhrazení po předžalobní výzvě může následovat soud nebo rozhodčí řízení (podle znění vaší úvěrové smlouvy). Může se také stát, že splacení dluhu se bude u vás domáhat jiná společnost, která prokáže že pohledávku od Tando Financial nabyla postoupením.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

20.9.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Naučte děti hospodařit díky kapesnému. Mladším dětem stačí prasátko, pro větší se hodí dětský účet. Poradíme, kdy s kapesným začít a kolik peněz dávat.

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

P

#15377, Záznam v registrech, Půjčka, 20.9.2021

Dobrý den, mam záznam v Solusu, který bude vymazán začátkem roku 2022. Známá co pracuje v bance mi sdělila, že i po výmazu bude ten záznam vidět. Mohou na něj brát banky zřetel i po té co byl smazán? Děkuji a přeji hezky den.

Dobrý den, smazaný záznam vidět nebude a banky obvykle berou v potaz pouze záznamy mladší 5 let. Banky si však též vedou vlastní záznamy o úvěrech, tedy banka, u které jste se dopustil delikvence (pozdní splátka půjčky, atd.), bude o horší úvěrové historii vědět i nadále. 

#15376, Nestihl jsem vybrat peníze z ING konta, Spoření, 20.9.2021

Dobrý den, prosím o radu, jakým způsobem v této chvíli získat vyplacení peněz z ING konta. Na webových stránkách banky již nejsou žádné postupy, podle kterých by to bylo možné. Také by mne zajímalo, jestli funguje nějaká pobočka banky pro osobní kontakt. Děkuji

Dobrý den, vybrání peněz z ING Konta standardní cestou (převod peněz přes internetbanking) bylo možné uskutečnit do konce srpna 2021. ING v ČR ukončila poskytování služeb osobního bankovnictví a nevybrané peníze přesunula na technický účet, ze kterého Vám úspory vyplatí na základě Vašeho požadavku. Pozor - o vyplacení peněz požádejte nejpozději do 3 let, jinak Vám vklad propadne v rámci všeobecné promlčecí lhůty. ING Bank ukončila činnost poboček a jako jedinou kontaktní adresu uvádí Českomoravská 2420/15, Praha 9. 

PC

#15375, Podřízené a nepodřízené pohledávky, Exekuce a insolvence, 20.9.2021

Dobrý den, od 1.12. 2020 mám schváleno oddlužení plněním splátkového kalendáře. Je pravděpodobné, že příští rok splatím všechny nepodřízené pohledávky ve výši 100%, tedy ještě dříve i než jsou 3 roky od začátku oddlužení. Bude se poté muset hradit i jedna podřízená pohledávka cca 120tis.? Děkuji

Dobrý den, insolvence končí: uhrazením 100% přihlášených pohledávek (podřízených i nepodřízených)uhrazením min. 60% nepodřízených pohledávek za 3 roky (při uhrazení 100% nepodřízených pohledávek se pokračuje ve splácení podřízených pohledávek až do konce 3. roku). uplynutím 5 letInsolvence Vám tak skončí až po uhrazení nepodřízené pohledávky nebo uplynutím 3 let. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR