Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #17042, Zaměstnavatel odmítá vydat POZP

Zaměstnavatel odmítá vydat POZP, Daně

26.2.2022 Daně

Dobrý den, známý minulý rok pracoval u 2 zaměstnavatelů. Od ledna do května pod jednou ukrajinskou agenturou, a ta s ním vubec nekomunikuje, tak nemůže dostat potvrzení o zdanitelných příjmech. Už jen dostat výpověď od té firmy byla fuška. Taktéž pak zjistil, že mu vlastně neplatili zdravotní pojištění. Ale od toho června do konce roku, kde pracoval už má to potvrzení o prijmech. Má otázka je, zda si může podat přiznání jen na základě od toho druhého zaměstnavatele? Jelikož fakt není žádný způsob jak se domluvit s tou agenturou. Jak postupovat u takového přpadu?

Dobrý den,

v případě takto závažných prohřešků ze strany zaměstnavatele (neplacení zdravotních odvodů, nevystavení POZP) doporučuji ihned podat podnět Inspektorátu práce (lze tak učinit i elektronicky).