Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #4153, Zamítnutý úvěr pro nízký věk

Zamítnutý úvěr pro nízký věk, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
28.12.2017 Půjčka

Bude mi 20 let, jsem po zkušební době se smlouvou na dobu neurčitou. Chtěl jsem si koupit ojeté auto a úvěr byl zamítnut. Šel jsem do své banky (Era) a žádal jsem o úvěr, se stejným výsledkem. Jde o můj první pokus o úvěr. Nemám žádný záznam v registrech a jsem prý rizikový kvůli věku. Jak mám tedy získat bonitu? A kdy se můžu pokusit o nový úvěr ?

Dobrý den,

přestože mají banky v požadavcích na úvěry "věk od 18 let", ne vždy jsou ochotny poskytnout půjčku příliš mladým klientům (do 21 let). Doporučuji s žádostí o půjčku ještě 1,5 roku vyčkat nebo zkusit požádat o menší částku.

Z hlediska rozumného nakládání s osobními financemi je koupě auta (které nepotřebujete k výkonu povolání) na úvěr nemalým prohřeškem. Peníze byste si měl v životě půjčovat jen na investice (např. hypotéka na nemovitost), ne na spotřebu (auto, elektronika, dovolená, atd.). Mnohem rozumnější by nyní bylo peníze za auto vůbec neutrácet a naopak šetřit na vlastní bydlení. Doporučuji náš článek Půjčujeme si odpovědně.