Dědictví a zastavní smlouva: Jak získat informace o dluhu na nemovitosti?

Sjednejte si hypotéku online
16.10.2022 Hypoteční poradna

Pokračování dotazu č. 19439: Dobry den, vetsina pravniku Vam odpovi, ze dedic vstupuje do vsech prav a povinosti po zustaviteli. Tedy udajne i do zastavni smlouvy, kde je veskere vycisleni uvedeno. Na zadost notare banka tyto info odmitla sdelit, pouze pod podminkou, ze dedic podepise dohodu o prevzeti dluhu ze zastavni smlouvy. Tedy jeste predtim, nez se dozvi veskera cisla a hodnotu dluhu na sve nemovitosti. (takovy zajic v pytli), coz podepsat odmita. Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

dokud s bankou nepodepíšete novou zástavní smlouvu, nejste pro ni partnerem (nemá z jakého titulu Vám poskytovat informace o úvěrové smlouvě zůstavitele). Neznám přesně detaily vašeho případu, ale jste obecně ve velmi nevýhodné situaci - pokud by dlužník chtěl, mohl by přestat splácet hypoteční úvěr. Banka by prodala vaši nemovitost v zástavě a dlužník by se zbavil svého dluhu.