Jak získat přístup k účtu pro osobu s omezenou schopností komunikace?

Dobrý den, tatínek (83 roků) má účet u KB. V září měl úraz, nyní je v léčebně dlouhodobě nemocných, jeho zdravotní stav je jako na houpačce, jeden den je veselý a paměť mu "funguje", druhý den je skleslý, nekomunikuje, nic si nepamatuje. Vlastní byt, kde je třeba platit SIPO a jiné platby, celkem asi měsíčně 6 000 Kč. Vypracovala jsem plnou moc, vzor mi poslali z KB, je potřeba ji ověřit. Pracovnice, která má ověřování na starost mi předem řekla, že bude tatínkovi klást otázky a pokud se jí něco nebude zdát, listinu neověří. Poplatky je ale třeba platit, já osobně tolik peněz nemám. Jak jinak se lze k účtu dostat? Chodí mu na něj i důchod a je jediný disponent. Stále mu chodí upomínky na různé částky, tak bych je ráda řešila. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ověřovatel se vždy musí ujistit, že podepisující osoba jedná za plného vědomí - jinak nemůže podpis ověřit (bez plného vědomí by to nebyla vůle podepisovaného). Není-li Vás otec plně při smyslech, bude nutné ho zbavit svéprávnosti a stanovit opatrovníka (třeba Vás). S potvrzením od opatrovnického soudu pak budete coby opatrovník moci svého otce zastupovat ve všech právních záležitostech (nakládat s penězi na jeho účtu, atd.).