Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #17839, Zdědil jsem nemovitost se zástavou

Zdědil jsem nemovitost se zástavou, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobry den, zdedil jsem byt, ktery je pojisten, protoze je na nem zastava za hypotecni uver treti osoby. Pojistku podepsal puvodni majitel. Ja ziji dlouhodobe v zahranici. Pravdepodobne tedy pojistku dal plati treti osoba, ktera ma HU, protoze je tato povinost zanesena v zastavni smlouve. Dedicke rizeni jiz probehlo a byt je oficialne muj majetek. Zajimalo by me, jestli je mozne, aby dal pokracovalo pojisteni meho bytu bez meho vedomi. Treti strana se mnou nekomunikuje a ani banka u ktere je HU me nechce podat zadne informace. Muzu tuto pojistku zrusit, pokud bych dohledal u ktere pojistovny je uzavrena? Je mozne, pokud by puvodni pojistka automaticky zanikla s umrtim puvodniho majitele, aby treti strana uzavrela novou pojistku na muj byt bez meho vedomi? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

zástavní právo je třeba na zděděné nemovitosti strpět (nezaniká s úmrtí zůstavitele, ale až s doplacením úvěru). Pokračování pojistky je ve vašem zájmu. Pokud by bylo pojištění nemovitosti ukončeno, banka by úvěr zesplatnila a nemovitost v zástavě prodala (přišel byste o zděděnou nemovitost).