Jak získat hypotéku s průměrným platem a existujícím dluhem?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, s očekáváním potomka jsme se s přítelkyní rozhodli pro hypotéku, 2 mil. korun. Rád bych hypotéku vzal pouze na sebe s průměrným platem 24 tis. čistého. Vlastní zdroje máme 200 tis, dále mám půjčku na 3 roky se splátkou 5 tis. Dosáhl bych takhle na hypotéku (pokud platí stále daň 4%?), a je pro mě lepší zaplatit dluh a jít do hypotéky bez dluhu a našetřených peněz nebo refinancovat dluh na nižší splátku? Mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banky Vám mohou půjčit max. 90% ze zástavní hodnoty nemovitosti, tedy je třeba mí našetřeno z vlastních zdrojů min. 10% nebo ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí. Pro lepší úrok je třeba mít našetřeno 20% a dále je třeba mít další 4% na daň z nabytí nemovitosti (diskutuje se její zrušení, ale stále nic schváleno nebylo).

Ze svých příjmů můžete dávat na splátky všech úvěrů max. 50%, tedy 12 000 Kč. 5 000 Kč již dáváte na půjčku, tedy na hypotéku budete moci dávat max. 7 000 Kč měsíčně, což bohužel nestačí pro úvěr ve výši 2 mil. Kč se splatností 30 let a úrokem 2,4%. Určitě by pomohlo půjčku splatit, nicméně pak byste zase neměl dostatek vlastních úspor. Doporučuji prostudovat podmínky hypotéky.