Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #13470, Získáme hypotéku?

Získáme hypotéku?, Hypoteční poradna

H

Pokračování dotazu č. 13461: Dobrý den, děkuji za včerejší odpověď. Nejsme gastro jako takové. Jsme výdejní okno. Grilovaná kuřata a kolena si lidé nosí s sebou a tak tomu bude i nadále. (prodáváme z přívěsu). Tudíž se nás opatření naštěstí nedotklo. Ale chápu. Je možné, aby si manžel vzal tedy hypotéku na sebe? S tím, že by měl z prvního zaměstnání 25 000 Kč čistého a ode mě potvrzené z mé firmy cca 20 000 K?. A já bych byla vedena jako spolužadatel a uvedla příjem 0 Kč? Sice jsem zatížena úvěrem na rozjezd firmy (550 000 Kč) a máme 2 děti, což manželovi značně přitíží. Ale na hypotéku alespoň 2 mil. Kč by to snad stačit mohlo. Otázka je, jak by se pak na mé nulové příjmy koukali v bance, ale pak i na ty manželovy, když by je měl potvrzené ode mě. Je to začarovaný kruh. Ale nutně potřebujeme bydlet, a do nájmu jít nechceme. Než vyhazovat 20 000 Kč měsíčně za pronájem. Tak to raději budeme posílat na splátky domečku-sic malého a levného, ale našeho. 

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

Váš přístup "raději splácet na hypotéku vlastní domek než utrácet za nájem" se mi líbí, je to velmi odpovědné. Manžel by měl s příjmem 25 000 Kč hypotéku ve výši 2 mil. Kč získat (splátka vychází na cca 7 500 Kč měsíčně - viz naše hypoteční kalkulačka). Bez zúženého SJM budete tak jako tak žádat o hypotéku coby manželé společně, ovšem Vy pravděpodobně s nulovým příjmem. Manželovi pravděpodobně taktéž neuznají příjem od Vás z důvodu střetu zájmů. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

20.9.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Naučte děti hospodařit díky kapesnému. Mladším dětem stačí prasátko, pro větší se hodí dětský účet. Poradíme, kdy s kapesným začít a kolik peněz dávat.

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

L

#15424, Insolvence, Exekuce a insolvence, 25.9.2021

Dobrý den, jsem 3 roky v insolvenci a právě jsem se přestěhovala. Nahlásila jsem změnu trv. bydliště insolvenčnímu správci, který mě chce právně zastupovat v ohlášení Krajskému soudu pro tuto změnu. Řekl si o finanční částku 20 tis. Má otázka je, jestli mohu soud vyrozumět sama a zda by mi někdo poradil jak by měla žádost vypadat. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, takové jednání ins. správce je na hranici podvodu (není možné požadovat za ohlášení změny trvalého pobytu 20 000 Kč). Soud můžete vyrozumět sama jednoduchým dopisem. 

LH

#15423, Příjem pro hypotéku a nemoc, Hypoteční poradna, 24.9.2021

Dobrý den, moje mzda obvykle činí obvykle kolem 29 tisíc čistého. V srpnu jsem 14 dní marodil a proto bylo moje výplata pouze 25 tisíc cca. Na pásce byla čistá mzda 16 tisíc plus 9 tisíc náhrada za nemocenskou. Nyní mi jde o obvyklý 12ti měsíční průměr mzdy pro hypotéku. Bude se mi tedy z toho srpna do tohoto průměru započítávat pouze částka 16 tisíc, nebo je nějaká šance,že by se do tohoto průměru započítalo i těch 9k náhrady za nemocenskou? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, do ročního průměru v rámci ověřování příjmu pro získání hypotéky se Vám započte celá čistá mzda ve výši 25 000 Kč (včetně náhrad za neodpracovanou dobu z důvodu nemoci).

JF

#15422, Akcie z kuponové privatizace, Akcie a investice, 24.9.2021

Dobrý den, nechá se dohledat, kam jsem dal body v kuponové privatizaci? Děkuji

Dobrý den, požádejte o výpis z tzv. nezařazené evidence dle RČ (za 500 Kč Vám ho vyhotoví Centrální depozitář cenných papírů). Zde naleznete přehled svých akcií z kuponové privatizace.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR