Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #16914, Živnost bez souhlasu zaměstnavatele

Živnost bez souhlasu zaměstnavatele, Daně

16.2.2022 Daně

Dobrý den, mohu se prosím zeptat, založila jsem si živnost - vedlejší - výroba/rukodělné/dekorativní výrobky (textilie, dřevo atd.).   Jsem zaměstnankyně Úřadu práce ČR - asistentka (tedy státní zaměstnanec). Momentálně jsem na rodičovské. Až teď, co jsem si živnost založila, jsem se dočetla na internetu, že pokud jsem státní zaměstnanec, musím dostat povolení od svého zaměstnavatele, že mohu vykonávat živnost (tu už jsem si ale založila). Jak mam tedy prosím postupovat? Mám živnost nahlásit svému zaměstnavateli? Děkuji moc

Dobrý den,

v soukromé sféře potřebujete souhlas zaměstnavatele jen v případech, kdy vaše podnikatelská činnost koliduje s výdělečnou činností vašeho zaměstnavatele. Jste-li ve služebním poměru u státního zaměstnavatele, potřebujete souhlas na všechny vedlejší činnosti. V případě rukodělných výrobků  na rodičovské by s tím neměl být problém.