Změna kupovaného bytu, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobry den, mame schvalenou zadost o hypo na novostavbu, ale rozmysleli jsme si to a vybrali jsme si jiny byt, levnejsi u jineho developera. Bude vymena bytu u banky problem? Zatim neni nic podepsano, jen zadost. Musi cely proces zavit znovu a bude se znovu posuzovat dle novych a prisnejsich pravidel? Dekuji E.

Dobrý den,

vzhledem k novým pravidlům pro poskytování hypotéčních úvěrů platných od 1/10/2018 bude i v zájmu banky se domluvit na pouhé modifikaci již podané žádosti (výměna dražšího bytu za levnější). Na druhou stranu, samotná nová pravidla o moc přísnější nejsou, víceméně jen formalizují již dříve bankami používané limity, které i z pohledu dlužníka dávaly velmi dobrý smysl (kolik z příjmu lze max. splácet, atd.). Největší rozdíl by byl v úrokových sazbách, které za poslední 2 týdny výrazně zdražily.