Je možné připsat mě jako spoluvlastníka nemovitosti, na kterou je napsán můj manžel, pokud jsem se finančně podílela na jejím pořízení?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala, zda lze k nemovitosti, která je psaná na mého manžela a pořizována před našim sňatkem, připsat mne jako spoluvlastníka nemovitosti (v rámci dohodnutého podílu), protože jsem se podílela finančně na pořízení této nemovitosti? I když tedy posléze byla nemovitost napsána pouze na mého (v té době) přítele. Nemovitost je zatížena hypotékou, která je psaná na přítele (nyní manžela). Je možné mne nyní přidat jako spoluvlastníka? Děkuji za radu.

Dobrý den,

obecně toto možné je, ale se změnou vlastníka (spoluvlastnického podílu) by musel souhlasit váš manžel coby stávající vlastník nemovitosti. Taktéž by se změnou musela souhlasit banka, která k vaší nemovitosti v zástavě pravděpodobně zapsala věcné břemeno zákaz zcizení.