Zpětná hypotéka, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, jsem majitelem dvou bytů (novostavba z roku 2011), které pronajímám. Do obou bytů jsem loni pořídil klimatizace v celkové hodnotě 340 000 Kč a nový nábytek za cca 100 000 Kč. Mohu dnes požádat o účelovou hypotéku se zpětným proplacením nákladů na celou částku nebo alespoň na částku v hodnotě klimatizací? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

účelovou hypotéku na zpětné proplacení investice do nemovitosti (nákup, rekonstrukce) by šlo teoreticky použít na nákup klimatizace, nicméně prakticky se Vám to pro takto nízkou částku (340 000 Kč) nevyplatí. Úrok pro takto nízký úvěr by byl přinejlepším 2,5%, musel byste dát bance do zástavy celou nemovitost a čelil byste vysoké administrativní náročnosti (odhad nemovitosti, vklad zástavy na katastr, výmaz zástavy po doplacení úvěru, pojištění vinkulované ve prospěch banky - jen tyto úkony by Vás vyšly na 10 000 Kč). Půjčku pořídíte s podobným úrokem (4%), kdy rozdíl 1,5% na půjčené částce 340 000 Kč bude minimální (5 100 Kč ročně). Hypotéku bych doporučil od 0,5 mil. Kč výše.