Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #9974, Zpětná hypotéka

Zpětná hypotéka, Hypoteční poradna

MB

Dobrý den, jsem majitelem dvou bytů (novostavba z roku 2011), které pronajímám. Do obou bytů jsem loni pořídil klimatizace v celkové hodnotě 340 000 Kč a nový nábytek za cca 100 000 Kč. Mohu dnes požádat o účelovou hypotéku se zpětným proplacením nákladů na celou částku nebo alespoň na částku v hodnotě klimatizací? Děkuji za odpověď.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

účelovou hypotéku na zpětné proplacení investice do nemovitosti (nákup, rekonstrukce) by šlo teoreticky použít na nákup klimatizace, nicméně prakticky se Vám to pro takto nízkou částku (340 000 Kč) nevyplatí. Úrok pro takto nízký úvěr by byl přinejlepším 2,5%, musel byste dát bance do zástavy celou nemovitost a čelil byste vysoké administrativní náročnosti (odhad nemovitosti, vklad zástavy na katastr, výmaz zástavy po doplacení úvěru, pojištění vinkulované ve prospěch banky - jen tyto úkony by Vás vyšly na 10 000 Kč). Půjčku pořídíte s podobným úrokem (4%), kdy rozdíl 1,5% na půjčené částce 340 000 Kč bude minimální (5 100 Kč ročně). Hypotéku bych doporučil od 0,5 mil. Kč výše.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Jak změnit investiční životní pojištění a nepřijít o slevy na daních

Jak změnit investiční životní pojištění a nepřijít o slevy na daních

11.1.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Před několika lety patřilo investiční (a předtím kapitálové) životní pojištění k oblíbeným pojistkám. Hlavně díky kombinaci pojistné a investiční či spořicí složky. Postupem času se ale objevily praktičtější produkty. Lidé proto mnohdy původní pojistky ruší a sjednávají si nové. Takové řešení vás však může stát spoustu peněz. Naštěstí známe způsob, jak se tomu vyhnout.

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

7.1.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

Česká spořitelna přebírá od ledna 2021 českou pobočku rakouské regionální banky Waldviertler Sparkasse. Co se mění pro klienty Sparkasse?

Lidé si letos na Vánoce půjčovali méně. Z opatrnosti i kvůli zavřeným obchodům

Lidé si letos na Vánoce půjčovali méně. Z opatrnosti i kvůli zavřeným obchodům

4.1.2021, Půjčka, Autor: Jan Budín

Propad až o desítky procent. Takový byl podle některých poskytovatelů rozdíl v zájmu o předvánoční půjčky v porovnání s předchozím rokem. Lidé si méně půjčovali hlavně kvůli současné situaci a obavám z budoucnosti. Paradoxně se ale našli i tací, kteří po předvánoční půjčce sáhli právě kvůli aktuálnímu nedostatku peněz.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

P

#12458, Bude po mně fond vymáhat dluh?, Banka, 15.1.2021

Dobrý den, již několik let mám uzavřenou smlouvu na investování v podílových fondech - Generace X od Axa. Již cca 2-3 roky jsem tam neposlal žádný příspěvek a také vím, že tím pádem nebyl ani zaplacen celkový vstupní poplatek. Zajímá mě, jestli po mně může Axa vymáhat nějaké finance, když smlouvu neukončím a dál nebudu zasílat příspěvky?

Dobrý den, záleží na podmínkách, které jste si s Axa ujednal. Pokud fondu dlužíte peníze, může po Vás být dluh vymáhán. 

PP

#12457, Insolvence, Exekuce a insolvence, 15.1.2021

Dobrý den, v insolvenci jsme s manželem od 3/2019. Já jsem zaměstnaná a manžel je OSVČ. Vždy jsme řádně spláceli, ale naše příjmy se už od první vlny covidu dost snížily. Manžel dál splácí, ale pouze 3 000 Kč z původních 5 000 Kč, co mu bylo uloženo. A mně díky snížení příjmu nestrhávají nic. Je možné žádat o nějaké předčasné ukončení díky covidu-19 a nemožnosti splácet? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, v případě snížení příjmů u OSVČ požádejte o snížení splátek. Pokud i se sníženými splátkami zvládnete uhradit během 5 let min. 30% přihlášených pohledávek, bude Vám zbytek prominut. Jestliže tuto podmínku spíše nebude schopni splnit, můžete zvážit ukončení insolvence. Soudy budou brát ohled na dopady Covid-19, ale insolvenci Vám zkrátit ani prominout nemohou.

J

#12456, Kdo mi udělá daňové přiznání?, Daně, 15.1.2021

Dobrý den, na konci listopadu jsem dostal výpověď z organizačních důvodů a 3 měsíční odstupné. Z něj jsem odvedl solidární daň cca 7 000 Kč. Nyní marodím v ochranné lhůtě. Kdo bude dělat daňové přiznání? Já sám nebo zaměstnavatel? A kolik bude vráceno ze solidární daně? Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den, roční zúčtování daní Vám na přání provede poslední zaměstnavatel (nebo si můžete daňové přiznání podat sám). Zaplacená záloha na solidární daň Vám bude vrácena, pokud jste měl celkové roční příjmy do 1 672 080 Kč.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 12 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR