Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Aukce

Aukce

Definice Aukce

Prostřednictvím aukce dochází k prodeji věcí za nejvyšší nabídku. Podstatou je veřejná nabídka prodeje, na kterou zájemci přihazují částku, jež jsou ochotni za prodávanou věc zaplatit.
Klasická aukce se konala v dražební místnosti za osobní účasti dražitelů a licitátor uděloval příklep kladívkem.
Dnes běžné elektronické aukce, s jakými se setkáváme na internetových portálech, předpokládají následné sjednání kupní smlouvy s výhercem aukce (vydražitelem), zatímco ve formální dražbě podle zákona o veřejných dražbách dochází k přechodu vlastnického práva již samotným příklepem.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.18 %

Dotazy v poradně k Aukce

J

#10988, Nebankovní půjčky a scany dokladů, Půjčka, 17.8.2020

Dobrý den, měla bych na Vás 2 dotazy, které budou delší, ale jelikož se v této oblasti nevyznám, tak bych moc poprosila o radu a trpělivost. Nedávno jsem narazila na společnost LIFO-CB, s.r.o. Tato společnost provozuje stránky jako Šikulka, Tutovka, Půjčka blesk a podobně. Narazila jsem na další jejich web stránku Půjčka Flash. Pokud jsem to dobře pochopila, tak stejně jako předešlé stránky, které provozují, tak se jedná o vyhledávače optimálního poskytovatele úvěru? Je tomu tak? Je potřeba i takovým společnostem sdělovat čísla OP (posílat scany/fotografie dokladů atd.) Bez poskytnutí dokladů (OP, řidičák a podobně stejně nelze nic sjednat ne?) Trochu mě zaujalo, že taková společnost funguje. Připomíná mi to podvodné aukce energií, které dohazují klienty různým malým společnostem. Musí být smlouvy podepsané s takovou společností fyzicky? (popřípadě scan smlouvy, fotografie nebo podobně). Napsala jsem jim i info-email, který sem našla ve veřejném registru firem (měla jsem strach poslat něco přes jejich dotazovou schránku, protože tam chtěli po mě telefonní číslo a souhlas se zpracováním osobních údajů). Nepokazila jsem tím nic? Osobní informace (jméno, příjmení, rodné číslo, telefon, adresa) ani osobní doklady (OP, řidičák atd.) jsem jim neposkytovala. Znají jen emailovou adresu (mám trochu strach jestli na základě emailu nemohou po mě něco chtít). Volala jsem na telefon ze skrytého čísla. Děkuji

Dobrý den,

velmi jednoduchá rada - na půjčování peněz máme přes 30 bank, které Vám za dodržení vysokých etických standardů rády a ochotně půjčí s úrokem 4-7% (nehrozí zde podvod, nesmyslně vysoké poplatky, úrok a RPSN v řádu stovek i tisíců procent atd.). Pokud Vám banky nechtějí půjčit, dělají to především pro Vaše dobro (aby Vás nedostaly do exekuce či osobního bankrotu). Od nebankovních půjček dejte ruce pryč, to je vždy začátek konce.

J

#8378, Identifikace platby a AML, Banka, 31.12.2019

Pokračování dotazu č. 8365: Banka Creditas je neoblomná. Žádný z uvedených dokladů samozřejmě nemám. Ať si těch pár tisíc klidně nechají. Sdělil jsem jim ať platbu vrátí, že už jim nic vysvětlovat nebudu. Od teď už jen všechno hotově a nebo v Bitcoinech. Nová totalita nám již nastala. Dejte si všcichni pozor na Creditas. Věřím, že mě ještě udají na FU. K provedení kontroly dle § 9 AML zákona bude Banka CREDITAS a.s. akceptovat například tyto dokumenty: − faktura a smlouva k danému obchodu; − usnesení soudu ve věci projednání pozůstalosti, pokud jsou předmětem převodu prostředky pocházející z dědictví; − potvrzení příjmů od zaměstnavatele; − daňové přiznání; − úvěrová smlouva, ze které budou zřejmé podmínky, za nichž byl úvěr fyzické osobě poskytnut; − smlouva o prodeji nemovitosti doložená výpisem z katastru nemovitostí (v případě zahraniční osoby výpis z obdobné evidence), tak, aby tyto doklady objektivně stvrdily, že fyzická osoba byla majitelem dané nemovitosti, byl uskutečněn převod nemovitosti na jinou osobu a cenu za převod; − rozhodnutí soudu, kterým byla uložena povinnost/přiznán nárok ve vztahu k částce, která je předmětem odchozí či příchozí platby; − smlouva o prodeji nebo převodu movitého majetku nebo prodej movitého majetku prostřednictvím třetí osoby (např. aukce, komise) doložený smlouvou s touto třetí osobou; − smlouva o prodeji cenných papírů, prodeji podílu na obchodní společnosti nebo družstvu, prodeji podniku nebo jeho části prokazující výši finančních prostředků získaných z tohoto prodeje; − doklad o výhře potvrzený organizátorem (např. loterie). Výše specifikovanou platbu nepostupujeme k provedení do doby doložení podkladů. Upozorňujeme, že povinnost klienta poskytnout součinnost při provádění kontroly dle § 9 AML zákona je zakotvena v § 9 odst. 7 AML zákona.

Dobrý den,

nejedná se o záležitost specifickou pouze pro Banku Creditas, takto musí dle AML legislativy postupovat všechny banky. Jak Vám banka píše "akceptovat například tyto dokumenty", nemusíte předkládat právě tyto dokumenty (je to pouze příklad). Stačí bance vysvětlit, že se jedná o bazarový prodej zboží. Finančnímu úřadu Vás nikdo hlásit nebude, ale pokud nebudete spolupracovat (neobjasníte účel platby), bude šetření dále postoupeno Finančně analytickému útvaru Ministerstva financí. Opět zdůrazňuji, že takto musí ze zákona postupovat všechny banky. 

FN

#5664, Půjčka na dražbu nemovitosti, Půjčka, 1.1.2019

Dobrý den, chci koupit pole (cenu ještě nevím, jde o aukci, 200 000 - 400 000 Kč) a rád bych si nechal poradit, kde by pro mě bylo nejvýhodnější si vzít půjčku. Z důvodu aukce budu peníze potřebovat do 50ti dnů po ukončení aukce. Byl bych rád za co nejnižší měsíční splátky a do dvou let po půjčce budu schopen celou půjčku předčasně zaplatit.

Dobrý den,

vybírejte mezi Equa bank a Air Bank, které nabízejí úrok 5-6%, nulové poplatky za sjednání a vedení půjčky a možnost úvěr kdykoliv splatit bez sankcí. 

E

#2282, Univerzální poskytovatel služeb, Ostatní, 9.11.2015

Dobrý den, můžete nabídnout jako banka svým klientům něco zcela převratného a vám i jim peníze šetřícího i přinášejícího: Univerzální transakční službu -má se jednat o službu nabízející zprostředkování jakékoliv transakce v nejbližším i nejširším okolí. Dnes existuje mnoho serverů poskytujících vždy jednotlivě zaměřené typy transakcí - tu je speciál na aukce a prodeje, nákupy, tu je specialista na výměnný obchod, tu máme zaměření na darování, tu na půjčování, na spolujízdu....je toho mnoho. Síla a praktičnost však ubývá právě tím rozdělením a dalšími věcmi. Chtělo by to tedy změnu mnohostrannou - všechno spojit na jedno místu netu, kde by se podle místa,ulice...čehokoliv lokalizujícího dalo najít to co chci a podle řady filtrů. Služba by měla sílu synergií a efektivity, protože by šlo najednou udělat všechny transakce. Navíc by mělo jít o poskytování zdarma, čímž by se vytvořil magnet na pozornost naprosto nevídaný.Taková služba by byla dobrá jako doprovodná pro banku nebo pro poštovní službu,jako právě pro jejich klienty zdarma, zatímco jiné placeně.Tím by si zvyšovali příjmy a navíc by se dalo těžit i z reklamy... S pozdravem Erik Konečný

Dobrý den,

myšlenka zajímavá, ale pro banku dnes obávám se příliš široká. Doporučuji náš článek Bankovnictví budoucnosti. Vývoj jde směrem integrace služeb, to bude budoucnost. Lze očekávat stále vyšší integraci bankopojištění, ke kterému si banky třeba časem přiberou ještě energie či služby mobilních operátorů (čistě jako pře-prodej). Ale integrovat do banky i dražitelské, darovací či cestovatelské služby - to v horizontu 10-20 let nevidím reálně (pokud vůbec někdy). Překážek je mnoho: od legislativních (v bankovnictví je úplně jiná ochrana osobních údajů oproti aukčnímu portálu) až po ty investorské (investoři nakupují akcie banky proto, že chtějí akcie finanční instituce, která se bude věnovat financím - a ne spolujízdám - každá aktivita je jinak riziková, je od ní očekáván jiný výnos, atd.).Banky v ČR