Realitní slovník


Definice Číslo evidenční

Je číslo, které se přiděluje u budov a objektů, které slouží k občasnému bydlení pouze v případě, že dle zákona není potřeba mít číslo popisné. Evidenční číslo tedy označuje : rekreační objekty, zahradní domky, apod. .


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 3.28 %

Dotazy v poradně k

VH

#8414, Hypotéka na trvale obyvatelnou chatu, Hypoteční poradna, 4.1.2020

Dobrý den, chtěl bych hypotéku na chatu pro trvalé bydlení (a rekonstrukci), která má pouze číslo evidenční. Příjezdová cesta není zatížena věcným břemenem. Elektřina je. Studna je společná. Podotýkám, že to není vyloženě chatová oblast. Stojí tam i rodinné domy. Dosáhnu na ní? Nebo je v něčem problem co jsem napsal? Děkuji za odpověd.

Dobrý den,

doporučuji kontaktovat naše hypo specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky, kteří s Vámi vše proberou a navrhnou nejvhodnější řešení. Pro získání hypotéky musíte splňovat mnoho parametrů (LTV, DTI, DSTI), nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě, mít pracovní smlouvu na dobu neurčitou a čistý registr dlužníků. Banky akceptují do zástavy obvykle jen trvale obyvatelné nemovitosti. 

Články o

Hypotéka: Jaké nemovitosti můžete využít k ručení

17.11.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

…u nemovitostí, abyste získali vícpeněz. Zpravidla je přitom nutné, aby rekreačnínemovitost byla k celoročnímu obývání. Tedy: měla přidělené číslo evidenčnínebo popisné, byl k ní zřízený přístup (pokud jepřes soukromý pozemek, musí na něm být věcné břemeno průchodu a průjezdu), měla…