Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Rekonstrukce

Rekonstrukce


Definice Rekonstrukce

je pojem, který se využívá nejčastěji pro přestavbu, která je spojená s modernizací nemovitosti. Rekonstrukci provádí stavebník (investor) a podle rozsahu pro ni musí předem podat ohlášku, nebo získat stavební povolení od stavebního úřadu

V terminologii stavebního zákona je užit přesný pojem "stavební úprava", který může mít několik režimů:

 • Rekonstrukce bez ohlášení i bez stavebního povolení - v případech kdy se nezasahuje do nosných konstrukcí stavby, nemění se její vzhled ani způsob užívání.
 • Rekonstrukce s ohlášením - v případech kdy dojde i jen k částečné změně užívání stavby a nezasahuje se do nosných konstrukcí.
 • Rekonstrukce se stavebním povolením - v případech kdy se zasahuje do nosných konstrukcí, dochází ke změně využití, vyžaduje se posouzení vlivu na životní prostředí, nebo se mění požárního bezpečnost.

 • Při koupi nemovitosti si dávejte velký pozor na to jak velkou rekonstrukci bude vyžadovat. Je dobré raději při zkoumání předmětu koupě využít specialisty, než se později bít do hlavy, že rozsah rekonstrukce je mnohem větší než vyplývalo z tvrzení prodávajícího.


  Účel hypotéky
  CO JE TO LTV? TEXT LTV
  Zavřít
  ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
  Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
  Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
  Anglická zkratka Loan To
  Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
  LTV %
  NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
  již od 2.38 %

  Dotazy v poradně k Rekonstrukce

  K

  #15674, Půjčka po insolvenci, Půjčka, 22.10.2021

  Dobrý den, chci se zeptat, před 2 lety mi skončila insolvence, vše jsem řádně zaplatila. V tu dobu jsem v insolvenci byla svobodná a hned po ukončení jsem se vdala. Můj dotaz zní, manžel si chce vzít půjčku na auto, tak zda mu ji poskytnou a nebo kvůli mně ne. Že jsem ještě 3 roky v registru. Já si ji brát nebudu, má  o ni zájem jen manžel. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  bude záležet na bonitě manžela a výši půjčky. Bude-li manžel dostatečně bonitní pro požadovanou výši půjčky, pak půjčku na auto pravděpodobně získá. Nezapomeňte, že v manželství ručíte za dluhy společně a nerozlučně (pokud by manžel přestal splácet, skončila byste i Vy opět v exekuci či osobním bankrotu). 

  F

  #15445, Půjčka na auto v insolvenci, Půjčka, 28.9.2021

  Dobrý den, můžu požádat o půjčku na auto, když platím měsíčně 5 000 na insolvenci?

  Dobrý den,

  v insolvenci na sebe nesmíte brát další závazky (nesmíte žádat o další půjčky - takové jednání by mohlo být důvodem pro ukončení insolvence). Během insolvence a 5 let po skončení insolvence Vám peníze navíc nikdo nepůjčí. Budete se tak muset obejít bez půjčky na auto.

  LH

  #15267, Půjčka na auto po insolvenci, Půjčka, 7.9.2021

  Dobrý den, chci se zeptat, od roku 26.2. 2016 jsem začal splácet insolvenci. Částka činila 570 tisíc korun. Insolvenci jsem zaplatil na 100% a insolvence mi byla úspěšně ukončena 27.2. 2019. Během 3 let jsem zaplatil tedy celých 100% dlužné částky. A chtěl bych se zeptat, kdy by bylo možné si vzít úvěr na auto. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  půjčku na auto získáte nejdříve za 5 let od data ukončení insolvence (po tuto dobu budete veden v ins. rejstříku a pravděpodobně Vám nikdo nepůjčí). 

  D

  #14801, Peníze jsem načerpal, rekonstrukci nedokončil, Hypoteční poradna, 13.7.2021

  Dobrý den, v roce 2017 jsem si vzal se svojí ex přítelkyní úvěr, za ten jsem koupil dům, který potřeboval značnou rekonstrukci. V roce 2018 jsem se bohužel vlastní vinou zadlužil. Hypotéku jsem však v pořádku splácel, nyní platím i dluh co mi vznikl. Nyní po mně ovšem banka chce předložit stav o dokončení rekonstrukce, který jsem již 2x odložil. Naposledy mi odhadce dal dokončení stavby ze 75%, ale banka pochopitelně vyžaduje 100%. Co mohu dělat, když nejsem schopný tento závazek splnit už z toho důvodu, že půjčku abych mohl vše rychle dokončit mi nikdo nedá? Jsou nějaké možnosti jak se s bankou dohodnout? S placením hypotéky jsem se nikdy neopozdil. Mockrát děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  pokud jste si vzal úvěr na rekonstrukci se zástavou nemovitosti, banka oprávněně požaduje doložení účelně vynaložených nákladů (potvrzení o dokončené rekonstrukci). Jestliže jste peníze načerpal ale rekonstrukci nedokončil, banka by mohla požadovat navrácení půjčených peněz. Úvěr byste mohl zkusit refinancovat u jiné banky (tak aby nový úvěr nebyl účelově vázán na dokončenou rekonstrukci). Doporučuji náš článek Hypotéka na rekonstrukci.

  S

  #14793, Refinancování hypotéky, Hypoteční poradna, 12.7.2021

  Dobrý den, měla bych dotaz k refinancování hypotéky. Hypotéku jsme sjednali v 8/2017, fixace na 10 let. Hypotéka činí 1 560 000 Kč (80%), poté proběhla rekonstrukce. Chtěla bych se zeptat, bylo by možné získat refinancování hypotéky a půjčit si peníze navíc? Jedná se o to, že na rekonstrukci jsme si půjčili další 1,3 mil. Kč (ze stavebního spoření a půjčka). Ráda bych dala vše dohromady a splácela jen jednu hypotéku Myslíte, že by to bylo možné? Manžel pracuje v zahraničí (7 let), čistý průměrný plat za posledních 12 měsíců 55 000 Kč já 21 000 Kč a máme 2 děti. Mockrát Vám děkuji

  Dobrý den,

  s celkovým příjmem 76 000 Kč na refinancování hypotéky a peníze navíc určitě dosáhnete. Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejlepší možné řešení.

  Články o Rekonstrukce

  Finanční gramotnost roste. O cenu půjčky se zajímá už 60 % lidí

  Finanční gramotnost roste. O cenu půjčky se zajímá už 60 % lidí

  6.9.2021, Půjčka

  …al i to, na co si jsouČeši ochotní půjčit a na co ne. Podle dotázaných jsou nejčastějšími důvody propůjčku: pořízení vlastního bydlení nebojeho rekonstrukce, a to v 62 % případů, koupě nebo oprava auta, v 38 %případů, pořízení domácích spotřebičů, jakoje pračka nebo myčka, ve 21 % přípa…

  Manželská půjčka

  Manželská půjčka

  3.9.2021, Půjčka

  Někdy si půjčku berou lidé jen sami na sebe,často se ale zadluží v jednom úvěru oba manželé. Buď proto, aby společnědosáhli na vyšší částku, nebo si podpis smlouvy oběma manželi vyžádá banka.Pravidelně se tak děje u hypoték a často u manželských úvěrů nad půl milionu korun. Jakfungují ma…

  Kuchyně na splátky aneb jak financovat rekonstrukci kuchyně

  Kuchyně na splátky aneb jak financovat rekonstrukci kuchyně

  22.6.2021, Komerční sdělení

  …lníků z východních zemí v souvislosti s pandemickou situací ve světě.Lidé se proto soustředí na koupi starší nemovitosti a následně se pouští dorekonstrukce sami. Pokud však špatně zvolí financování celé rekonstrukce, můžese stát sen o nové kuchyni či koupelně opravdovou noční můrou. Sta…

  Jak na odpočet úroků z hypotéky: kdo na něj dosáhne a kolik si můžete odečíst

  Jak na odpočet úroků z hypotéky: kdo na něj dosáhne a kolik si můžete odečíst

  11.5.2021, Hypotéka

  Ušetřit každoročně díky splátkám hypotéky idesítky tisíc korun? Proč ne! Stačí u daně z příjmů využít odpočet úroků zhypotéky. Jednoduše tak můžete každý rok dostat část zaplacených úroků zpátky.Podívejte se, jak odpočet hypotéky z daní funguje a kdy na něj dosáhnete. V praxi vám odpočet…

  Hypotéka pro mladé? Půjčka od státu zaostává za bankami

  Hypotéka pro mladé? Půjčka od státu zaostává za bankami

  4.5.2021, Hypotéka

  …nistrativou, na kterou jste zpravidla sami. A s kratší splatností než ubankovních hypoték pro mladé rodiny. Konkrétně je to: maximálně 10 let u rekonstrukce a nanejvýš 20 let u pořízení bytuči domu. Půjčku navíc získáte jen na svouprvní nemovitost. Nesmíte tedy vlastnit žádný jiný dům či…  Banky v ČR