Firemní financování, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, pro účely mé diplomové práce jsem si vybrala pozemky, které jsem ocenila. Daný pozemek vychází kolem 50.000.000. Jedná se o pozemek komerční zástavby. Jako další krok by mělo být jeho zafinancování, ale zde se nachází můj problém. Klasické kalkulačky dostupné a internetu nepočítají s takovým obnosem, poradili byste mi prosím, jak toto financování řešit? Kolik by musel mít investor finančních prostředků a kolik by bylo možné půjčit? Děkuji moc za odpověď

Dobrý den,

hypotéční kalkulačky dostupné na internetu jsou pouze pro fyzické osoby. Komerční výstavba, resp. větší investiční celky, jsou obvykle řízeny firmou, tedy ve Vašem případě budete potřebovat firemní financování, které má vždy individuální parametry závislé na podnikatelském záměru, bonitě firmy/žadatele a hodnotě zástavy. Financování nákupu pozemku v centru Prahy velmi bonitní firmou s historií bude mít jiné parametry než nákup pozemku v pohraničí čerstvě založenou firmou bez historie. Velmi hrubým odhadem bych počítal úrok 6-10% při LTV max. 70-85%.